iStage 2021
[Фестиваль-лабораторія ідей актуального театру]
iStage 2021
[Фестиваль-лабораторія ідей актуального театру]
iStage 2021 — це п'ятиденний фестиваль-лабораторія ідей актуального театру.

Нова фестивальна платформа для діалогу мовою театрального мистецтва. У рамках події будуть презентовані театральні проєкти з різних регіонів України, що віддзеркалюють контекст сьогодення.
Уже цього серпня Маріуполь об’єднає важливі теми мовою театру. З 11 по 15 серпня Центр сучасного мистецтва «Готель Континенталь» стане місцем зустрічі та обміну ідеями між театральними командами та глядачами.
Про що нині говорять українські театри?
Що за ідеї стоять за кожною з вистав?
Ми запрошуємо відвідувачів фестивалю поринути в глибину концептів: що нас об’єднує та якою мовою говорить сучасний театр в Україні!
ДНІВ ФЕСТВИВАЛЮ
5
2
8
На жителів і гостей міста чекає:
ТЕАТРАЛЬНІ СЦЕНИ
СУЧАСНИХ ВИСТАВ

А також дискусії, стрімінги, нетворкінг та лекції, що презентують спектр актуальних ідей, які втілені в різних формах та форматах.

ТРАНСЛЯЦІЇ УСІХ ПОДІЙ ТУТ!
РЕЄСТРАЦІЯ УЖЕ ЗАВЕРШЕНА, СПИСКИ СФОРМОВАНІ,
МИ ЧЕКАЄМО НА ГЛЯДАЧІВ НА ВИСТАВАХ!

ХТО НЕ ВСТИГ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ - Є ШАНС ПОТРАПИТИ НА ПОДІЇ В РАЗІ ЯКЩО ЗАЛИШАТЬСЯ ВІЛЬНІ МІСЦЯ
(У ПОРЯДКУ ЖИВОЇ ЧЕРГИ)

ХТО НЕ В МАРІУПОЛІ - ВСІ ПОДІЇ БУДУТЬ ТРАНСЛЮВАТИСЯ НАЖИВО, ПОСИЛАННЯ МОЖНА БУДЕ ЗНАЙТИ ТУТ.
Натискаючи на кнопку "Зареєструватся" ви автоматично погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку персональних даних. 
Незалежний театральний проєкт
"Осінь на Плутоні"

Осінь на Плутоні – це погляд на буття та цінності через призму людини, яка капітулювала перед

часом і опинилася в полоні власної пам’яті та власного болю, людини яка ще не «померла», але йне «живе». Робота запрошує глядача подивитись в очі власним страхам і здійснити онтологічнуекспедицію в старість як таку. Психологічні та екзистенційні проблеми старості знаходяться на бекґраунді суспільного дискурсу – ці голоси тиші під впливом повсякденної рутини та масової культури витісняються в підсвідомість. Опрацьовуючи їх, автори вистави впродовж року перебували в тісній взаємодії з мешканцями геріатричного пансіонату і цей досвід був трансформований в художнє висловлення, наскрізною ниткою якого є сум вічної душі за досконалим світом.


Міждисциплінарний метод роботи дав можливість об’ємніше відтворити відчуте, побачене та почуте – вистава створена на перетині документального та лялькового театру, перформативних практик та просторового аудіо-дизайну.


Автор проєкту: Сашко Брама

Концепція, драматургія, реалізація: Сашко Брама спільно з Марією Бакало та Андре Ерленом (Німеччина).

Ляльки: Оксана Россол, Олександр Сергієнко

Аудіодизайн: Тімур Гогітідзе

Звукозапис: Faust

Світло: Володимир Фанта

Програмування: Дмитро Макара

Електроінженерні роботи: Сергій Червоний

Аналітичний супровід: Вікторія Бриндза 

Перформери: Данило Хромов, Анна Ковтуненко, Ксенія Арнаут, Надія Калинюк, Соломія Дудич, Віктор Дикий.

Натискаючи на кнопку "Зареєструватся" ви автоматично погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку персональних даних. 
ЦСМ "ДАХ"
"Про що казав Заратустра
[Цифрові театральні уроки]"

Це театральні уроки, вірніше спроба перекласти цей процес пізнання на мову театру, а значить спроба не тільки емоційного і логічного пізнання, а перш за все — це шлях, вірніше лабіринт, можна сказати, жіночого пізнання філософського тексту через кохання. Прийняття — це блукання у казковому лісі, де завжди повертаєшся на те ж саме місце.


Ця вистава — можливість потрапити в вир філософської дискусії учнів Заратустри, кожен з яких пристрасно бажає спіймати істину за хвіст і з'ясувати, що саме казав їх вчитель.


Але у ході дискусії глядач по черзі приймає сторону кожного учня і, здається враження, що істин стільки ж, скільки людей на сцені, а може і в глядацькому залі.


Режисер: Влад Троїцький

Драматург: KLIM

Куратор: Андрій Палатний


Каст: Володимир Руденко, Володимир Лютіков, Ігор Димов, Софія Баскакова, Віра Климковецька, Надія Голубцова

Художниця по світлу: Астхік Григорян

Режисерка монтажу: Марія Яковенко

Операторка: Валентина Мельник

Команда Лабораторії з пошуку цифрових рішень: Аліна Данилова, Вікторія Федорів

Phd-опера «Про що мовчить Заратустра»

Режисер Владислав Троїцький, формація NOVA OPERA

Відеопоказ 

Phd-опера «Про що мовчить Заратустра»

Режисер Владислав Троїцький, формація NOVA OPERA


"Про що мовчить Заратустра" – нова філософська опера від режисера Влада Троїцького та формації Nova Opera, натхненна уроками Заратустри.

Гострі та влучні тези книг Ніцше нагадують лаконічні фортепіанні мініатюри. Кожна теза – закінчена музична думка, кожне слово – нота, лабіринт із пошуку нових та старих істин.


Режисер: Влад Троїцький

Музика: Сергій Вілка, Андрій Мерхель

Електроніка: GUMA

Виконавці:

Головко Мар'яна – сопрано

Анна Кірш – сопрано

Андрій Кошман – баритон

Руслан Кірш – баритон

Жанна Марчінська – віолончель

Андрій Надольський – перкусія

Сергій Вілка – фортепіано, синтезатор, флейта

Астхік Григорян – світло

В'ячеслав Соболєв – звукорежисер


Тривалість: 60 хвилин

Відеопоказ вистави «To our savage souls»
Режисерка Мадлен Бонгард, театральна компанія Cie Dyki Dushi, Франція, Швейцарія, Україна.

Театральний проєкт «To our savage souls» (Україна-Швейцарія-Франція)


​​Міждисциплінарна україно-швейцарсько-французька театралізована вистава «Для наших диких душ» створена за мотивами роману Бориса Віана «І ми знищимо всіх потворних» (1948) митцями з України та Швейцарії.


Абсурдний та кумедний трилер. Головні герої втягнуті у поліцейське розслідування, що веде їх до викриття лабораторії божевільного лікаря – доктора Маркуса Шутца, який вирішив знищити всю потворність нашої планети, створивши клони «красивих» людей.


Команда проєкту:

Режисерка: Мадлен Бонгард

Виконавці: Мадлен Бонгард, Вікторія Донець, Томас Колер, Анастасія Перець, Ольга Богачевська, Юлія Лук’янець, Катерина Смірнова

Відеопоказ вистави «H-Effect»
Режисерка Роза Саркісян, міжнародна театральна колаборація

«H-Effect» – постдокументальна вистава про війну в Україні та її вплив на людей з різними життевими поглядами, досвідом, професією та сексуальною орієнтацією. Пять героїв вистави – з Харкова, Тернополя, Донецька, Львова, Києва. Серед них лише двоє – і , є професійними акторами. Олег Родіон Шурігин-Геркалов – працює стилістом та є активним ЛГБТ-активістом, Катерина Котлярова – документаторка військових злочинів та порушень прав людини, учасниця Революції Гідності, яка воювала у складі добровольчого батальйону «Айдар», а Ярослав Гавянець – за освітою юрист, працює інспектором муніципальної варти у Чорткові на тернопільщині, учасник АТО та кавалер ордена за мужність.


«H-Effect» – постдокументальна вистава про пошук сучасного Гамлета в Україні, яка базується на «Гамлеті» англійського драматурга 16 століття Уільяма Шекспіра та інспірована текстом п’єси «Гамлет-машина» німецького драматурга ХХ століття Гайнера Мюллера. Це історії п’яти людей, які на власному досвіді переживають війну в Україні. Кожен з героїв «H-Effect» під час політичного протистояння в Україні віч-на-віч зіткнувся з гамлетівською проблемою морального вибору, результат якого змінив їх, іхні родини та життєвий шлях. Це збірний образ нової генерації українців через призму вічного Гамлета.


Режисура - Роза Саркісян

Сценарій - Йоанна Віховська, Роза Саркісян

Драматургія - Йоанна Віховська, Роза Саркісян

Актори та акторки: Оксана Черкашина, Катерина Котлярова, Роман Кривдик, Ярослав Гавянець, Олег-Родіон Шуригін-Геркалов

Асистент режисерки - Данило Шраменко

Сценографія і костюми: Корнелія Дзіковська

Композитор: Марчін Ленарчик

Візуальні ефекти: Адам Здунчик

Консультантка проекту: Аня Квікерт

Керівник проекту: Наталія Красильникова


Проект реалізований за підтримки програми “House of Europe”, Українського Культурного Фонду та Goethe Institute

Натискаючи на кнопку "Зареєструватся" ви автоматично погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку персональних даних. 
Театр "Віримо"
"Одноклассники"

«Однокласник - все одно що родич. Може, навіть більше». Так вважає переважна більшість дітей. І так вважали герої цієї реальної історії. У п'єсі розповідається про долю учнів одного з класів загальноосвітньої школи – поляків і євреїв – невеликого містечка на сході Польщі. Автор простежує їх біографії, починаючи з 20-х рр. минулого століття аж до сучасності. Герої разом навчаються, грають, дорослішають, щоб під час війни стати один для одного жертвами і катами.


Вікові обмеження: 16+

Постановка: Володимир Петренко, заслужений діяч мистецтв України.

Сценографія: Марія Ткаченко

Костюми: Марія Пашкурова-Петренко

Каст: Сергій Клименко, Дарина Шмарова, Марія Пашкурова-Петренко, Катерина Слюсар, Тимофій Тарковський, Едуард Парнет, Володимир Володимиров, Тарас Шевченко, Кирило Міхольський, Владислав Петров.

Натискаючи на кнопку "Зареєструватся" ви автоматично погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку персональних даних. 
Дикий театр
"Нові Шрами"

Історії мовчазних слідів. Деякі люди і ситуації, що трапляються з нами – залишають за собою шрами. Видимі чи ні, але досить болісні. Комусь допомагають рубцювальні бальзами, комусь – час і психоаналітики, а хтось відчуває фантомний біль крізь роки.


Шрами – це реальні історії жінок. Історії ран і рубців, історії стосунків і взаємодій, які так і не змогли загоїтися. Хтось скаже – шрами: це досвід, але любов, турбота… не мають залишати рубців?! Вистава Шрами – 2019 – спільний проект Дикого Театру та ООН Жінки в Україні, реалізовано в рамках всесвітньої кампанії 16 Днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства, яка починається 25 листопада, в Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня прав людини.


Вікові обмеження: 16+

Сценаристки: Кіра Малініна, Маша Ряпулова

Режисерка: Наташа Сиваненко

Друга режисерка: Ліда Соклакова

Художниця: Леся Головач

Асистентка режисерки: Валерія Тягун

Світло: Руслан Березовий

Звук: Оксен Чорний

Кураторка проекту: Ярослава Кравченко


Каст: Римма Зюбіна, Анна Абрамьонок, Анна Сердюк, Марина Сердешнюк, Ганна Кузіна

Натискаючи на кнопку "Зареєструватся" ви автоматично погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку персональних даних. 
Театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра
"Клас"

Ми всі, чи майже всі, пройшли через звичайну школу та її «посвяту» — в закоханих, принижених, рицарів, покидьків, героїв, жертв, самогубців. Хтось відвідує усі зустрічі однокласників, а когось пересмикує тільки при згадці про «мій рідний клас».


Стас Жирков, режисер: «Клас» — це фантазія команди вистави. Акторів, мене, драматурга Павла Ар`є на тему школи, булінгу, еміграції, вчителів, учнів і, звісно ж, нашої країни. Кожен день — урок. Кожен урок — день. Документальні тексти, особисті історії акторів, історичні факти. Якщо ви думаєте що це вистава про школу, то це зовсім не так, тому що ця вистава про нашу країну тут і зараз».


Богдан Панкрухін, Yabl.ua: «Чи подобаються вам ліки на смак, які ви приймаєте при хворобі? Можливо, що ні. Та, чи потрібно ці ліки вживати, щоб бути здоровим? Обов’язково! Так само із «Класом» – це ліки від фашизму у вигляді мистецтва. Неважливо, сподобається вам «Клас», або ні, дивитись його необхідно, щоб починати жити у свідомості та позбавляти себе небезпечних думок та вчинків».


Вікові обмеження: 16+

Режисер: Стас Жирков

Автори: Павло Ар'є, Стас Жирков, актори вистави

Художниця-постановниця і художниця по костюмам: Олеся Головач

Звукорежисери: Стас Ломаківський

Музичне рішення: Стас Жирков

Каст: Михайло Досенко, Дмитро Олійник, Макар Тихомиров, Владислав Писаренко, Катерина Савенкова, Анастасія Пустовіт, Лілія Яценко, Костянтин Олексенко, Олександр Соколов, Дмитро Соловйов.

Натискаючи на кнопку "Зареєструватся" ви автоматично погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку персональних даних. 
Франківський драмтеатр та команда "Project W"
"12 ніч, або Що захочете"

Перший соціальний англомовний театр ветеранів та волонтерів АТО «Project «W» – Veterans, Volunteers and William» презентує для глядачів свою унікальну виставу англійською мовою «ДВАНАДЦЯТА НІЧ, або ЩО ЗАХОЧЕТЕ» Вільяма Шекспіра у сучасній обробці. Життєрадісна та жвава комедія англійського драматурга названа на честь дванадцятої ночі після Різдва. Це заплутана історія справжнього кохання Віоли, Герцога, Олівії та Себастіана, які проходять випробування долею та гартування часом, все більше обростаючи обіцянками та непорозуміннями, дивними переодяганнями та боязкими натяками, таємною надією та палкими зізнаннями. Все це на межі між ілюзією та дійсністю…


Наша «ДВАНАДЦЯТА НІЧ» – це вистава – приклад, вистава – заклик до дій, вистава – маніфест щирості, наївності та добра українського режисера та Заслуженого артиста України Олексія Гнатковського: «Це вистава про перемогу. Перемогу сили духу над страхом, перемогу віри над сумнівами, перемогу щирості над фальшею, зрештою – про перемогу життя над смертю. Це вистава про перемогу ЛЮБОВІ! Я захоплююся цими "ненормальними", які взялися за, здавалося б, неможливе! Вони ніколи не грали на сцені, вони не знають англійської, вони все роблять вперше. Але вони взялися зіграти Шекспіра "12 ніч" мовою оригіналу! І вони це зроблять! Вони як малі діти, які безмежно вірять у свою гру і цим змінюють світ. Вони показують "дорослим" які ті смішні... Вони доводять що немає нічого неможливого. Вони показують, що героєм потрібно бути кожного дня і у всіх своїх справах. Це люди яким НЕ байдуже!».


Керівник проекту: Ігор Касьян, ветеран, співзасновник та керівник Сучасної школи англійської мови «English Amon People» та команда школи.


Художній керівник: Ростислав Держипільський, український театральний режисер, актор, народний артист України, генеральний директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.


Каст: Сергій Вікарчук, Володимир Бойправ, Катерина Головченко, Вікторія Каталічук, Юлія Сосновська, Лариса Микитьон, Євгеній Міщенко, Тарас Глушко, Євген Трегубов, Євген Слезенок, Арсеній Приліпка, Сергій Кутенков, Дмитро Мірошниченко, Андрій Ільченко

Натискаючи на кнопку "Зареєструватся" ви автоматично погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку персональних даних. 
Театр "Нєфть"
"Страждання на Гончарівці"

Отримуйте комбінацію класичної п'єси Квітки-Основ'яненка і некласичного підходу «Нєфті». Через цю виставу ми показуємо, як можна апгрейднути класику. Соціально-побутові страждання українців актори розкривають під ритми хіп-хопу і джазу. А заправляють цей мікс сарказмом і жартами. Під час вистави на стіни проектується генеративний відеоарт. Музиканти грають на саксофоні й електрогітарі. Всі музичні композиції ми написали самі й від душі качаємо зал під ці ритми.


В основі історія про палку любов Уляни до Олексія, жадібність батьків і дурість Стецька, за якого сватають Уляну. Буде вона страждати від тиску матері або піде на зустріч своїй лав сторі? Дізнаєтеся на виставі. Всі події відбуваються на Гончарівці, за Холодної Горою в Харкові.


Режисер: Артем Вусик

Хореографка: Ніна Хижна

Музиканти: Станіслав Кононов, Сергій Савенко

Композиторка: Олександра Малацковська

Авторка motion-анімації: Світлана Житня

Художник зі світла: Олександр Чиж

Художниця з костюмів: Поліна Карпова


Каст: Андрій Ванєєв, Марина Кравченко, Максим Татарчук, Дмитро Третяк, Олег Маковейчук, Андрій Хіль, Катерина Любченко

Натискаючи на кнопку "Зареєструватся" ви автоматично погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку персональних даних. 
Перформанс "Enter the Lab"
Марафон театральних резиденцій

​​Madeleine Bongard — швейцарська актриса, режисерка та авторка. Вона зібрала найкращі методичні навички для того, щоб артисти змогли працювати з усвідомленням своєї присутності на сцені. Madeleine зібрала різні види технік, яким навчалася самостійно, і на основі свого 20-річного акторського досвіду розробила підхід, який уже отримав безліч позитивних відгуків.

 

Як акторка та режисерка, Madeleine Bongard представила свою моновиставу Be my Marguerite! (або «У незвичній самоті») на фестивалі GogolFest у Маріуполі в 2019 році, а також швейцарсько-французько-українську виставу «Для наших диких душ» (за романом Бориса Віана «І ми знищимо всіх потворних») як українську прем'єру у рамках фестивалю VianFest у жовтні 2020 року в Києві.


Її театральна компанія Dyki Dushi створює та промотує реалізацію міждисциплінарних проєктів з артистами різних країн. З минулого року вона працювала над онлайн-перформансами в рамках проєктів GogolFest. Серед них, OVERLAPS — монстри людства, перформанс, що був частиною цифрового проєкту #GF_LSD та The Advent Calendar, швейцарський театральний онлайн-серіал, що тривав у грудні 2020 року. Натхненна останнім проєктом, Madeleine Bongard та художниця Claire Finotti написали роман «I am just that», який був опублікований у червні 2021 року у Швейцарії, видавництвом «Romann». З січня 2021 року Dyki Dushi щотижня проводять онлайн-тренінг для артистів.


«Enter the lab» — це перформанс, натхненний цією лабораторією.

Під час воркшопу в Маріуполі вона поділиться цими навичками з учасниками. Разом із ними, вона буде працювати над усвідомленням ПРИСУТНОСТІ завдяки наступним технікам: пробудження тіла, розслаблення, ритми та музика, голосові практики, підвищення усвідомленості, емоції, усвідомленість рухів тощо.


Результат цієї резиденції глядачам буде представлено перформанс під час фестивалю iStage у Маріуполі. Не встаючи зі своїх місць, вони разом з акторами поринуть в імерсивну подорож, усвідомлюючи, що може відчувати актор, перебуваючи на сцені.


Режисерка: Мадлен Бонгард

Технічний супровід: Анатолій Кінащук

Каст: Дарія Гайчева, Катерина Aнтішова, Марія Бойко, Анна Паніотова, Ольга Богачевська, Катерина Смірнова.

Куратор: Андрій Палатний

Координаторки: Вікторія Федорів, Марія Яковенко, Аліна Данилова.

Натискаючи на кнопку "Зареєструватся" ви автоматично погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку персональних даних. 
Міжнародна колаборація: Джозі Дейл-Джонс та Антон Тельбізов 
Народний театр Театроманія
«Вu там? Ми тут...»
 Це спільний проєкт британської режисерки Josie Dale-Jones та народного театру у Маріуполі «Театроманія», що почався в рамках програми «Taking the Stage 2.0»

Це перформанс, зроблений у Zoom, режисеркою з Великобританії та командою 15-41 річної команди в Україні. «Вu там? Ми тут...» — це своєрідна ода театру і можливість сказати «тут» те, що ми не можемо сказати «там». Йдеться про важливі для нас речі, про які ми хочемо поговорити зі сцени. Також, це про пошук зв’язку у часи вимушеної відстані, і можливо, про надію на зміну нашого способу життя (якщо ми наважимось його уявити).

Попередження щодо контенту: перформанс досліджує теми війни, втрати та гендерного насильства за допомогою слів, зображень (включаючи кадри з реального життя) та руху.

Створено спільно: Джозі Дейл-Джонс та Антоном Тельбізовим, Вакулою Сергієм, Заблоцькою Наталією, Бойко Марією, Фатєєвою Єлизаветою, Колеговою Кариною, Нікою Євгенією, Кобезою Марією, П'яних Дар'єю, П’ятіном Владиславом, Тертичною Анастасією, Туряницею Макаром, Бабич Оленою, Башкирцевою Оленою, Проживаровим Денисом, Анастасією Мєшковою, Недорубою Євою, Масловим Олександром, Яшаровою Іриною, Муранцевим Дмитром, Хариною Марією. 

Куратор: Андрій Палатний
Хореографія: Анна Паніотова
Координаторка/перекладачка: Вікторія Федорів
Пісні та тексти: Stephanie Levi-John
Музика: Carmel Smickersgill
З використанням композицій: TBC
Партнери фестивалю:
Учасники фестивалю:
Івано-Франківськ
Львів
Київ
Київ
Київ
Харків
Дніпро
Маріуполь
Фестиваль iStage 2021 реалізується в рамках проекту культурно-мистецьких ініціатив "Діалог мовою мистецтва" за підтримки Українського культурного фонду.
© iStage 2021. Права застережено.
Розроблено командою фестивалю.
З питаннь чи пропозицій можна звертатися на пошту:
istage.mmr@gmail.com
або за телефоном: +380635655527